Můj příběh

Jsem expertkou na  masáže, cvičení Chi Kungu, jógy.

Celostním přístupem ke zdraví inspiruju lidi na jejich životní cestě za svým snem.

Jmenuji se Stanislava Papoušková. Jsem žena, matka dvou dětí (a mnoha mých vnitřních).

IMG_1787

Zabývám se několika prolínajícími se obory východní medicíny: masážemi shiatsu, cvičením Chi Kungu, Nei Kungu a Tai Chi, přirozenou stravou, čínskou astrologií a feng shui, na něž jsem se stala za posledních 8 let, co se jimi zabývám, expertkou.

Další mou vášní je zahradničení a permakultura, a svobodné vzdělávání.

Je toho hodně. Všechno souvisí se vším. Když se člověk vydá na cestu zdraví (nejen fyzického), tak se postupně nabalují obory, a všechny jsou vlastně o jednom.

Toužím žít svobodný zdravý naplněný život v souladu s přírodou. V hojnosti. S rodinou.

Ve svých nynějších 36 letech jsem se konečně rozhodla žít naplno, převzít zodpovědnost sama za sebe.

Zúročit všechny své nabyté znalosti a dovednosti a konečně je uvádět do praxe. A pomáhat tak vám.

 

Vždycky tomu tak nebylo

Ne že bych to před tím nedělala. Ale ne úplně. Neprožívala jsem přítomné okamžiky. Neradovala se. Pořád jsem se něčeho bála, na něco čekala. Až udělám zkoušku, až se něco stane... Nestane. Je tady a teď.

Jako teenager jsem měla časté infekce močových cest. A trpěla jsem nespavostí. Celkově jsem byla vyhublé úzkostné dítě, uzlíček nervů stresující se ze všeho. Co si myslí ostatní. Abych byla nejlepší. V 16 se mi výrazně zhoršila pleť, což trvalo asi 10 let.  

Také jsem si často na něco stěžovala a kritizovala. Byla jsem netrpělivá, na konflikty reagovala výbuchem, vztekem, křikem. 

I když jsem se zajímala celkově o zdraví od puberty, studovala jsem mnoho věcí s tím souvisejících, neuměla jsem si pomoci. Nechápala jsem souvislosti a věci do hloubky.

 

Zlom

Zásadní zlom nastal až po seznámení se s makrobiotikou v mých 27 letech. Po jednom měsíci praktikování mi akné po 11 letech zmizelo, má pleť byla hladká.

8498

 

Ve stejné době jsem se seznámila i s otcem mých dětí, který měl praxi delší než 30 let v oblasti celostního zdraví. Naučila jsem se s ním cvičit Chi Kung a Tai Chi, pronikla jsem do tajů čínské astrologie a Feng Shui. Knihy o Feng Shui jsem měla už před tím, dokonce jsem absolvovala kurz, ale hluboké propojení opět  chybělo. Naučila jsem se masáže Zen-Touch™ shiatsu, a orientální diagnostiku těla.

Screen Shot 2015-03-19 at 22.10.49

  

Mé zdraví se postupně zlepšovalo kombinací přirozenější stravy a pravidelným cvičením cviků Chi Kungu a Nei Kungu, které posilují vnitřní jádro člověka, shromažďují energii.  Narovnala se má záda, zmizely bolesti, stala jsem se flexibilnější.

GroupExerc.

 

Vše do sebe začalo zapadat. Začaly se mi  spojovat informace ze všech celostních kurzů, které jsem absolvovala, konečně jsem pochopila do hloubky systém jinu a jangu, pěti pohybů (elementů).

 

Inspirující cesta zdraví

A zjistila jsem, že je vše velmi jednoduché.

Pro plnění svých snů potřebujeme zdravé fyzické tělo, ve kterém nám pak může sídlit zdravá duše a duch.

K dosažení větší vitality potřebujeme udělat změny na 3 úrovních: fyzické, emoční a duchovní.

Změny jsou jednoduché, potíž ale je, že se musí dělat, a nejlépe každý den.

 

Inspirujte se u mně, jak na to.

Začít můžete s tím, že si zjistíte, jaké jsou vaše 3 vrozené zranitelnosti podle vašeho data narození.

Po seznámení se s čínskou astrologií jsem zjistila, že mé potíže fyzické i psychické odpovídají  vrozeným lekcím dle mého data narození, jsou to mé zranitelnosti a výzvy. Od té doby jsem se o tom přesvědčila mnohokrát při práci s klienty, když mi líčili před masáží své potíže. 

Chinese-Zodiac-2014-year-of-the-horse

Teď, když znám systém čínské astrologie, mohu si vypočítat vrozené tendence kohokoliv. Velmi užitečné jsem to shledala u svých dětí, u kterých tak mohu vhodnou stravou a psychologickým přístupem již od dětství posilovat jejich vrozené výzvy tak, že se vlastně stanou silnými.

Vydejte se se mnou na cestu zdraví.

 

Více o mně si můžete přečíst v mém článku